
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 7 mm |
| Width | 7 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 48 |
| Height | 0 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4 V |
| Output Current | 2 A |
| Output Voltage | 11 V |
| Quiescent Current | 30 µA |
| Logic Function | AND |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 600 kHz |
| Max Input Voltage | 40 V |
| Number of Outputs | 4 |
| Current - Output 3 | 2 A |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$4.80240
Ext.Price$4.80240
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.80240 | $4.80240 |
| 10 | $4.68048 | $46.80480 |
| 25 | $4.64099 | $116.02475 |
| 50 | $4.60183 | $230.09150 |
| 100 | $4.56298 | $456.29800 |
